Esküszöm, a fene nem akart a témáról írni, így is ezzel van tele a magyar sajtó és blogoszféra, hogy miért nem akar egy parlamenti küszöb környékén táncoló pártocska csatlakozni a még csak nagy szavak mentén létező volt miniszterelnök fémjelezte politikai mozgalomhoz, de úgy néz ki, ma már ez elég. Az Együtt 2014 és Bajnai ütőkártya lett a médiában, az ezzel kapcsolatos cikkek, posztok elsőbbséget élveznek minden mással szemben, legyen az háború, katasztrófa vagy megszorítás. Kezdem azt hinni, hogy az egész Orbánék ötlete volt, így legalább kevesebb figyelmet kap újabb megszorító csomagjuk, mert a közvélemény jobban szeret a Bajnai és az LMP címkéjű gumicsonton rágódni, mint azon, hogy nő a rezsiszámla.
Mindenesetre látványos, hogy milyen mértékű offenzíva indult az LMP ellen, azért, mert olyan döntést hozott, ami után nem lehetett élesíteni az ellenzék páratlan összefogásáról előre megírt ódákat. Mert az, hogy a fideszesek nem szeretik Bajnait, az egy dolog. Az, hogy jobbikosok sem, az egy másik dolog. De hogy az ellenzéki LMP? Micsoda skandallum, hogy a Lehet más a politika néven, Bajnai ellen is indult mozgalom nem hajlandó beállni a volt miniszterelnök mögé! Pedig a nagy közös cél megvan (leváltani Orbánt és visszaállítani a demokráciát), igaz, más még nincs, de a "Vesszen Orbán!" ugyanolyan hívószó a szavazók egy részének, mint anno a "Vesszen Gyurcsány!". És van egy gyanúm, hogy a két csoport között erős átfedések vannak. Szomorú, hogy sokan azért akarják Bajnait választani, mert "nincs más jobb", pedig tudnám sorolni a neveket, igaz, ők nem akkora bulvárszereplők, nem velük van tele a sajtó, de múltjuk-tudásuk simán feljogosítaná őket egy miniszterelnöki posztra. Más kérdés, hogy a jelenlegi politikai mocsárban, amiről mi, szavazók is tehetünk az ilyen "vesszen XY!" meg "ő a kisebbik rossz" hozzáállással, nem kívánnak beszállni az inkább kertévés kiszavazóshownak beillő politikai kampányba. De ez már egy hosszabb történet.
Az LMP-t becsülöm azért, mert hajlandóak voltak kiállni eredeti elveikért, annak ellenére, hogy ez a döntés alighanem 2014-es megsemmisülésüket hozza. Meglepő, de ezek szerint a mai magyar politikában vannak még olyan emberek, akik gyakorlatilag hajlandóak lemondani 2014 utáni parlamenti mandátumukról, mert nekik elveik vannak. A "baráti sajtó" osztja őket ezért, de hát ez van. Már csak arra vagyok kíváncsi, mikor fog kiderülni, hogy Schiffer András diplomamunkája 34,786%-ban egy az egyben, forrásmegjelölés nélkül idéz mondjuk Schmitt Páltól.