Mottó:
1. számú (fiktív) felmérés: 100 emberből 80 ellenzi az új médiatörvényt.
2. számú (fiktív) felmérés: 100 emberből 10 tudja, hogy miről is szól az új médiatörvény.
Bevallom, én a 2. számú felmérés során a médiatörvényt nem ismerő 90 ember közé tartoznék. Nem olvastam el, nem érint, pontosabban azt hiszem, hogy nem érint, de nem is érdekel, van nekem elég dolgom azon kívül is. Így aztán ha megkérdezik a véleményemet az új médiatörvényről, azt mondom, hogy nincs különösebben véleményem.
Persze ha az ember olvassa a napi sajtót, mindenhol a médiatörvénybe botlik: a bloggerek ellenzik, a Népszava és az ÉS fehér címlappal tíltakozik, néhány facebookozó nem jeleníti meg a profilképét, mindenki fél az új médiahatóságtól, a lehetséges büntetésektől, meg félti a sajtószabadságot. A rettegés ma amúgy is kifizetődő.
Olvasom az egyik “főblogger” véleményét, végére érek, nézném a hozzászólásokat, de nem látok semmit, mert az virít ott, hogy “előzetes moderáció”. Hinyje, a szerző félti a vélemény- és sajtószabadságot, de a saját portáján már moderál ezerrel!
Más szemében a szálkát, saját szemében a gerendát... De nemcsak a “főblogger”, hanem más blogger is retteg attól, hogy mi lesz ha a médiahatóság megbünteti, mert meg fogja, mert itt kérem fasizmus van, meg patáshatalom, az meg hogy a büntetés csak egy lehetőség, mellékes. Ugyanolyan lehetőség, minthogy a bloggernek megvan a lehetősége, hogy kimoderálja a hozzászólásomat, de feltételezem, hogy nem fogja, ha nem adok rá nyomós okot. Ráadásul odáig el sem jutott a médiatörvény, mint jónéhány blogger, hogy ELŐZETESEN moderál. (Sőt, van olyan is, aki véleményt is moderál, valami mondvacsinált indok miatt. Őket vigasztalja az a tudat, hogy Lendvai cenzor néni is ugyanezt csinálta.)
Sebaj, megnézem a Népszava honlapját is, és örömmel konstatálom, hogy hozzá lehet szólni a cikkekhez - de csak ha előtte regisztrálom magam, és elfogadom, hogy a Népszava utólag moderálhat. (De ez igaz a legtöbb magyar portálra is). Hát, kérem, most tessék elképzelni, ugyanezt fogja tenni a kormány is, csak nagyban. Ha már ennyire tetszenek tiltakozni ellene, akkor először sepregessenek a saját házuk táján, pl. lehessen regisztráció és “moderációs fenyegetés” nélkül is hozzászólni! Na?
Ugyan tessék már példát mutatni a kormánynak! Mert ez így olyan, mintha Hitler tiltakozna a diktatúra ellen.