Ha egy külföldi ma Magyarországra téved, és elkezdi olvasni a köztévéről szóló blogokat-cikkeket, akkor a következő tézisek alakulnak ki benne:
1. A köztévé nézettsége a béka segge alatt van, alig nézi valaki - ezt mutatják a különböző felmérések
2. A köztévé éjjel nappal hazudik, erősen elfogult, Orbánimádó, és az ellenzéki álláspontokat nem jeleníti meg - ezt mondják a balliberális értelmiségiek.
3. (1+2): Ma Magyarországon a köztévét csak a balliberális értelmiség nézi - ez következik a roppant alacsony nézettségből, és abból, hogy a balliberális értelmiségiek valószínűleg nem a levegőből veszik az állításaikat.
Én nem tartom magam balliberális értelmiséginek, de bevallom, én is azon kevesek közé tartozom, akik nézik a köztévét. Ennek nem politikai okai vannak, hanem az, hogy nincs semmilyen kábeltévém, így marad az ingyenesen nézhető hét csatorna: M1, M2, Duna, Duna2 vagy mi, Tv2, RTL, Euronews. Most nem játszom az álszentet, hogy "nem nézem a két kereskedelmi mocskot", mert bizony odakapcsolok egy jó filmre, időnként megnézem az éneklős tehetségkutatójukat is, meg a híradójukat (a TV2-ét nem, mert az inkább Kék fény, nem híradó), de legtöbbször a közszolgálatin kötök ki. Nagyon jó műsorok vannak rajta, pl. ismétlik a Másfélmillió lépést, nagyon érdekes a Duna anzix, Gundel-Takács vetélkedője is szórakoztató, na meg a régi kabaréismétléseket illetve válogatásokat sem hagyom ki. (Ha van rá időm, persze.)
És általában megnézem az esti Híradót. Javaslom nektek is, mert kifejezetten színvonalas, pláne a kereskedelmik bűnügyes borzalma után. Miután a nézettségi felmérések szerint pl. jelen poszt olvasóinak 90-95%-a nem nézi az M1 Híradóját, hadd meséljem el, milyen is egy M1-es Híradó.
Először is, nem a bűnögyre helyezik a hangsúlyt, hanem az aktuálpolitikára. Általában mind a négy (öt) nagy párt képviselőjét megszólaltatják egy-egy témában, nem ritkán látni, hogy egy-egy sajtótájékoztatón csak a közszolgálati tévé mikrofonja van jelen. Bevallom, nehezen tudom értelmezni azt a vádat, hogy az ellenzéki hangok el vannak hallgatva a közszolgálati Híradóban, könyörgöm, tessék megnézni egyet, és meggyőződni az ellenkezőjéről! Nagyon tetszik a Híradóban, hogy képviselteti magát a külpolitika és a gazdaság is, és persze a bűnügyek sem maradnak el, de ezek is pont a helyükön vannak. Na és nincsenek celebhírek, pont tegnap volt valamelyik kereskedelmi híradóban, hogy valamelyik általam nem ismert celeb hogyan erősít. (Mit keres ez egy híradóban?)
Most komolyan nem akarok reklámposztot írni a köztévének, csak arra kérek mindenkit, hogy előbb tessék belenézni a közszolgálati műsorába, pl. végignézni egy Híradót vagy egy-egy esti műsort, és utána véleményt nyilvánítani, mert a jelenlegi helyzet - senki nem nézi, de mindenki képben van vele, milyen - erősen álszent dolog. Olyan lehet ez, mint a valóságshow-k: mindenki utálja, senki nem nézi, mégis roppant népszerűek. Hogy is van ez?
Az utolsó 100 komment: